Mooie buitenkans, deze buks is in eigen werkplaats gereviseerd en schiet perfect 7.5 Joule. Dit luchtwapen komt uit de persoonlijke verzameling van wijlen wapenhandelaar Sprakel uit Enschede. Zeer zeldzame luchtbuks met Tiroler kolf. Dat zie je al weinig, maar óók met versneller trekker systeem. Dit kom je nauwelijks tegen, al helemaal niet in zeer mooie conditie en nauwelijks gebruikt. Prachtige kans om een collecters item te bezitten! Hadden we al gezegd dat dit zeldzaam is? Paar kleine gebruikerssporen op de kolf, makkelijk weg te werken met iets tijd en moeite.
De Walther LG 55 Tiroler is een klassiek en verfijnd luchtdrukgeweer, geliefd bij sportschutters en verzamelaars vanwege zijn nauwkeurigheid, betrouwbaarheid en traditionele afwerking. Deze uitvoering is voorzien van een karakteristieke Tiroler kolf, die dankzij de verhoogde wangsteun en ergonomische uitsparing zorgt voor een stabiele schiethouding en optimaal comfort.
Wat dit model extra bijzonder maakt, is de aanwezigheid van een Duitse versneller trekker (set trigger). Hiermee kan de trekker zeer licht worden afgesteld voor een uiterst precieze afdruk, ideaal voor wedstrijdgebruik en nauwkeurig schieten op 10 meter afstand. Er is maar een zeer gelimiteerde oplage gemaakt van dit model met versneller trekker. Normaliter een systeem die in de jacht veel voorkomt.
De match-grade precisie, het robuuste veerdruksysteem en de vaste viziering maken dit een uitstekend wapen voor de serieuze sportschutter. Tegelijkertijd blijft het een gewild verzamelobject door zijn historische waarde en bouwkwaliteit.
Belangrijkste kenmerken:
-
Klassiek enkelschots luchtdrukgeweer
-
Kaliber 4,5 mm (.177) – voor 10-meter schietsport
-
Tiroler kolf – verhoogde wangsteun en diepe handuitsparing
-
Duitse versneller trekker – lichte afdruk voor maximale precisie
-
Mechanisch precisiewapen – veerdruk systeem
-
Verstelbare match-trekker
-
Vaste keep en korrel – robuust en betrouwbaar
-
Historisch ontwerp – geschikt voor sport én collectie
Technische specificaties
Kenmerk |
Specificatie |
Fabrikant |
Walther (Carl Walther GmbH) |
Model |
LG 55 Tiroler |
Kaliber |
4,5 mm (.177) |
Aandrijving |
Veerdruk (veerpiston) |
Actie |
Enkelschots, handmatig laden |
Kolf |
Tiroler stijl, hout, rechts – verhoogde wangsteun |
Trekker |
Verstelbare match-trekker met versneller |
Viziering |
Vaste keep en korrel |
Totale lengte |
ca. 1100 mm |
Gewicht |
ca. 4,2 kg |
Schietafstand |
Optimale precisie tot 10 meter |
Toepassing
De Walther LG 55 Tiroler is een uitstekende keuze voor de sportschutter die waarde hecht aan klassieke techniek en een comfortabele, stabiele schiethouding. Dankzij de versneller trekker en het uitgebalanceerde ontwerp is dit luchtgeweer zeer geschikt voor precisieschieten op 10 meter. Ook onder verzamelaars is dit model geliefd vanwege de hoogwaardige afwerking en historische waarde.